RandoROM Arad 2018 – Brevet 600

Dragi prieteni, avem plăcerea de a vă invita la cel de-al patrulea brevet Randonneurs România cu start din Arad, din 2018, organizat de către Asociația Bicicliștii Amatori Arad.
Sâmbătă, 16 iunie, va avea loc tura de 600 de km pentru obținerea celui de-al patrulea brevet de anduranță din 2018, din Arad.
În timpul cursei, participanții trebuie să respecte prevederile Codului Rutier din România, aflat în vigoare, fiecare fiind răspunzător pentru orice încălcare a prevederior acestuia, riscând totodată descalificarea.
Loc START/SOSIRE: Parcul Natural Lunca Mureşului
Timpul limită pentru parcurgerea distanţei (592km) este 40 de ore.

Punctele de hidratare si control la RandoROM Arad 600 vor fi amplasate după cum urmează:

PUNCT DE HIDRATARE km 74 Ineu (Fast-Food La Grama) - interval 08:11-10:56
CHECKPOINT 1 km 154 Hidiselul de Sus (Pensiunea Alexia) - interval 10:32-16:16
CHECKPOINT 2 km 252 Pancota (La Casa Verde) - interval 13:30-22:48
CHECKPOINT 3 km 309 Parcul Natural Lunca Muresului - interval 15:17-02:36
CHECKPOINT 4 km 395 Frontiera Cenad/Kiszombori - interval 17:59-08:20
CHECKPOINT 5 km 449 Mezokovacshaza (Camping-ul Borostyán) - interval 19:46-11:56
CHECKPOINT 6 km 494 Bekescsaba - interval 21:16-14:56 (Stadion - Békéscsaba 1912 Előre)
PUNCT DE HIDRATARE km 562 Macea - interval 05:00-19:00 (La Bascula)
CHECKPOINT 7 FINISH km 592 Parcul Natural Lunca Muresului interval 00:48-22:00

NU este obligatorie efectuarea pauzei în locul respectiv.
La punctele de hidratare NU este obligatorie oprirea. Aceste puncte sunt amplasate pentru a beneficia de strictul necesar de hidratare. (apă, suc, batoane, magneziu, glucoză, etc.)
Locurile de odihnă vor fi amplasate la km 309 la Parcul Natural Lunca Mureşului şi la km 494 la Békéscsaba.
ÎNSCRIERILE, până în 14 iunie (cu Nume/Prenume/Adresă/serie şi număr CI/E-mail/Data naşterii/Nr.telefon) se fac aici: https://goo.gl/forms/DQummiErvIalRDB32
TRASEUL se poate vizualiza/descărca aici: https://www.openrunner.com/r/8738640
DECLARAȚIA pe proprie răspundere o puteți descărca de aici: https://docs.google.com/document/d/1V4ZBWKrxmCVWgG33wa4pq1c80l7k25irWqWLTzKVTBk/edit?usp=sharing
La plecare, fiecare participant va primi o foaie de parcurs şi un brevet-card care trebuie ștampilat la fiecare punct de control, unde pe lângă ștampilă va fi trecută și ora trecerii prin punctul respectiv.
Pentru a participa la un brevet, ciclistul trebuie să completeze un formular de înscriere, declarația pe proprie răspundere și să plătească o taxă de participare stabilită de organizatorul eveimentului.
Taxa de participare pentru RandoROM Arad 600 km este 40 RON și se achită la start.
RandoROM Arad 600 este organizat de Asociaţia Bicicliștii Amatori și se desfășoară sub egida Randonneurs România, fiind parte a suitei de evenimente organizate sub licenţa Audax Club Parisien din Franţa.
(PRIMA PARTE 309 km)
(A DOUA PARTE 283 km) Zadareni - Bodrogul Nou - Calugareni - Felnac - Sanpetru German

Primăria Békéscsaba
Primăria Mezokovacshaza