RandoROM Arad 2018 – 400 km

Dragi prieteni, avem plăcerea de a vă invita la cel de-al treilea brevet Randonneurs România cu start din Arad, din 2018, organizat de către Asociația Bicicliștii Amatori Arad.
Sambata, 26 mai, va avea loc tura de 400 de km pentru obținerea celui de-al treilea brevet de anduranță din 2018, din Arad.
În timpul cursei, participanții trebuie să respecte prevederile Codului Rutier din România, aflat în vigoare, fiecare fiind răspunzător pentru orice încălcare a prevederior acestuia, riscând totodată descalificarea.
VĂ RUGĂM CITIŢI ÎNTREGUL REGULAMENT AICI
Loc START/SOSIRE: City Cafe - Bulevardul Revoluţiei Nr. 89
Timpul limită pentru parcurgerea distanţei (400km) este 27 de ore.
Puncte de control:
1. CHECKPOINT km 82 Punctul de Frontiera Cenad-Kiszombori - interval  08:24 - 12:24
2. CHECKPOINT km 135 Mezokovacshaza - interval  09:58 - 16:00 (în curs de negociere)
3. CHECKPOINT km 226 Macea - interval  12:42 - 22:04 (RAVANI Salon evenimente)
4. CHECKPOINT km 305 Sebis - interval 15:10 - 03:20 (ROPREST Bar Sebis)
5. SOSIRE Arad km 400 - interval 18:00- 09:00 (City Cafe)
NU este obligatorie efectuarea pauzei în locul respectiv
ÎNSCRIERILE, până în 24 mai (cu Nume/Prenume/Adresă/serie şi număr CI/E-mail/Data naşterii/Nr.telefon) se fac AICI
TRASEUL se poate vizualiza/descărca de AICI
DECLARAȚIA pe proprie răspundere o puteți descărca de AICI
La plecare, fiecare participant va primi o foaie de parcurs (brevet card) care trebuie ștampilat la fiecare punct de control, pe lângă ștampilă trebuie trecută și ora trecerii prin punctul respectiv.
Pentru a participa la un brevet, ciclistul trebuie să completeze un formular de înscriere, declarația pe proprie răspundere și să plătească o taxă de înregistrare stabilită de organizatorul eveimentului.
Taxa de participare pentru RandoROM Arad 400 km este 40 RON și se achită la start.
Dacă aveți întrebări sau nelămuriri, vă rugăm să ne contactați la adresa de e-mail contact@randonneurs-romania.ro sau la numărul de telefon 0754.97.77.00.
RandoROM Arad 400 este organizat de Asociaţia Bicicliștii Amatori și se desfășoară sub egida Randonneurs România, fiind parte a suitei de evenimente organizate sub licenţa Audax Club Parisien din Franţa.
Arad, Zadareni, Bodrogul Nou, Calugareni, Felnac, Sanpetru German, Munar, Secusigiu, Satu Mare, Periam, Sanpetru Mare, Saravale, Sannicolau Mare, Cenad, Punctul de Frontiera Cenad-Kiszombori, Mako, Rakos, Csanadalberti, Pitvaros, Mezohegyes, Vegegyhaza, Mezokovacshaza, Medgyesegyhaza, Ketegyhaza, Gyula, Punctul de Frontiera Gyula-Varsand, Varsand, Pilu, Siclau, Graniceri, Sanmartin, Macea, Curtici, Santana, Caporal Alexa, Pancota, Seleus, Ineu, Bocsig, Manerau, Voievodeni, Aldesti, Barsa, Sebis, Barsa, Aldesti, Voievodeni, Manerau, Bocsig, Ineu, Seleus, Pancota, Caporal Alexa, Santana, Curtici, Sofronea, Arad
Poliția Locală
Poliţia Rutieră