RandoROM Arad 2019 – BRM 600

Dragi prieteni, avem plăcerea de a vă invita la cel de-al patrulea brevet Randonneurs România cu start din Arad, din 2019, organizat de către Asociația Bicicliștii Amatori Arad.
Sâmbătă, 25 mai, va avea loc tura de 600 de km pentru obținerea celui de-al patrulea brevet de anduranță din 2019, din Arad.
În timpul turei, participanții trebuie să respecte prevederile Codului Rutier din România, aflat în vigoare, fiecare fiind răspunzător pentru orice încălcare a prevederior acestuia, riscând totodată descalificarea.

Loc START/SOSIRE: Parcul Natural Lunca Mureşului
Timpul limită pentru parcurgerea distanţei (595km) este 40 de ore.

Punctele de hidratare si control la RandoROM Arad 600 vor fi amplasate după cum urmează:

PUNCT DE HIDRATARE km 72 Ineu (Moara Cu Noroc) - interval 10:07 - 12:48
CHECKPOINT 1 km 155 Hidiselul de Sus (Scoala Generala) - interval 12:34 - 18:20
CHECKPOINT 2 km 255 Pancota (La Casa Verde) - interval - 15:36 - 01:00
CHECKPOINT 3 km 311 Parcul Natural Lunca Muresului - interval - 17:21 - 04:44
CHECKPOINT 4 km 397 Frontiera Cenad/Kiszombori - interval 20:02 - 10:28
CHECKPOINT 5 km 453 Mezokovacshaza (Camping-ul Borostyán) - interval 21:54 - 14:12
CHECKPOINT 6 km 498 Bekescsaba - (Stadion 1912 Előre) interval 23:24 - 17:12
PUNCT DE HIDRATARE km 566 Macea (La Bascula) - interval 01:40 - 21:44
CHECKPOINT 7 FINISH km 595 Parcul Natural Lunca Muresului interval 00:48-24:00

La toate punctele de control este OBLIGATORIE “ştampilarea/bifarea” trecerii prin locul respectiv.
NU este obligatorie efectuarea pauzei în locul respectiv.
La punctele de hidratare nu este obligatorie oprirea. Aceste puncte sunt amplasate pentru a beneficia de strictul necesar de hidratare. (apă, suc, batoane, magneziu, glucoză, etc.)
Locurile de odihnă vor fi amplasate la km 311 la Parcul Natural Lunca Mureşului şi la km 498 la Békéscsaba.
ÎNSCRIERILE, până în 22 mai (cu Nume/Prenume/Adresă/serie şi număr CI/E-mail/Data naşterii/Nr.telefon) se fac aici: https://forms.gle/NzhskPNgLgjSRr8L8
TRASEUL se poate vizualiza/descărca aici: https://www.openrunner.com/r/9957323
DECLARAȚIA pe proprie răspundere o puteți descărca de aici: https://docs.google.com/document/d/1oXV0tQad2NrjrJdcmHU0gOvrhh--7-IVJ6fyW9NjGWU/edit?usp=sharing

La plecare, fiecare participant va primi o foaie de parcurs şi un brevet-card care trebuie ștampilat la fiecare punct de control, unde pe lângă ștampilă va fi trecută și ora trecerii prin punctul respectiv.
Pentru a participa la un brevet, ciclistul trebuie să completeze un formular de înscriere, declarația pe proprie răspundere și să plătească o taxă de participare stabilită de organizatorul eveimentului.
Taxa de participare pentru RandoROM Arad 600 km este 60 RON și se achită la start.
RandoROM Arad BRM 600 este organizat de Asociaţia Bicicliștii Amatori și se desfășoară sub egida Randonneurs România, fiind parte a suitei de evenimente organizate sub licenţa Audax Club Parisien din Franţa.
(PRIMA PARTE 311 km)
(A DOUA PARTE 284 km) Zadareni - Bodrogul Nou - Calugareni - Felnac - Sanpetru German

Primăria Békéscsaba
Primăria Mezokovacshaza