RandoROM Arad 2019 BRM 300

Dragi prieteni, avem plăcerea de a vă invita la cel de-al doilea brevet Randonneurs România cu start din Arad, organizat de către Asociația Bicicliștii Amatori Arad.
Duminică, 7 aprilie, va avea loc tura de 300 de km pentru obținerea celui de-al doilea brevet de anduranță din 2019, din Arad.
ATENŢIE! în cadrul acestei ture, avem o parte de DN 7 de aproximativ 10 kilometri.
La intersecţia DJ 707 C cu DN7 aveţi semnul CEDEAZĂ TRECEREA!
Nu va fi obstrucţionată nicio bandă de circulaţie, însă va fi prezent un echipaj de poliţie de rutieră, care va monitoriza si se va asigura că circulaţia autovehiculelor se va desfăşura conform legii.
Acelaşi lucru se va întâmpla şi la traversarea DN-ului către Chişineu-Criş şi la Sebiş, unde nici acolo nu va fi obstrucţionată nicio bandă de circulaţie.
În timpul turei, participanții trebuie să respecte prevederile Codului Rutier din România aflat în vigoare, fiecare fiind răspunzător pentru orice încălcare a prevederior acestuia, riscând totodată descalificarea.
Loc START/SOSIRE: Centrul de Vizitare Ceala.
Timpul limită pentru parcurgerea distanţei (296km) este 20 de ore.

Puncte de control si/sau de hidratare:

START: KM 0 Arad
Centrul de vizitare Ceala

HP - CHISINEU-CRIS KM 66
Langa Benzinarie

CP1 - INEU: KM 96
INTIM KEBAB
(vizavi de Cetatea Ineului)

CP2 - SAVARSIN: KM 196
Fostul BRD-Cladirea Rosie

CP3 - LIPOVA: KM 253
Centrul Recreativ Lipova

FINISH: KM 296 ARAD
Centrul de vizitare Ceala
14:00- 01:00

NU este obligatorie efectuarea pauzei în locul respectiv
ÎNSCRIERILE, până în 5 aprilie (cu Nume/Prenume/Adresă/serie şi număr CI/E-mail/Data naşterii/Nr.telefon) se fac aici: https://forms.gle/WRnvrTyycFZ3NX5L9
TRASEUL se poate vizualiza/descărca aici : https://www.openrunner.com/r/9749327
DECLARAȚIA pe proprie răspundere o puteți descărca de aici: https://docs.google.com/document/d/1oXV0tQad2NrjrJdcmHU0gOvrhh--7-IVJ6fyW9NjGWU/edit?usp=sharing
DECLARAȚIA pe proprie răspundere pentru minori: https://docs.google.com/document/d/1ZieIf2K85B9ZT9NHX7zWZVgnhF0Qowg7VkR3bxV1ovg/edit?usp=sharing
La plecare, fiecare participant va primi o foaie de parcurs (brevet card) care trebuie ștampilat la fiecare punct de control, pe lângă ștampilă trebuie trecută și ora trecerii prin punctul respectiv.
Pentru a participa la un brevet, ciclistul trebuie să completeze un formular de înscriere, declarația pe proprie răspundere și să plătească o taxă de înregistrare stabilită de organizatorul eveimentului.
Taxa de participare pentru RandoROM Arad 300 km este 30 RON și se achită la start.
RandoROM Arad 2019 BRM 300 este organizat de Asociaţia Bicicliștii Amatori și se desfășoară sub egida Randonneurs România, fiind parte a suitei de evenimente organizate sub licenţa Audax Club Parisien din Franţa.
Arad, Sofronea, Curtici, Macea, Sanmartin, Graniceri, Siclau, Socodor, Chisineu-Cris, Sintea Mare, Cherelus, Sicula, Ineu, Bocsig, Manerau, Voievodeni, Aldesti, Barsa, Sebis, Buteni, Joia Mare, Almas, Cil, Bontesti, Gurahont, Madrigesti, Slatina de Mures, Baia, Julita, Varadia de Mures, Savarsin, Valea Mare, Capalnas, Birchis. Virismort, Ostrov, Bacau de Mijloc, Tela, Bata, Zabalt, Dorgos, Ususau, Lipova, Neudorf, Zabrani, Alunis, Frumuseni, Fantanele, Arad.

RandoROM Arad BRM 300 este organizat de Asociaţia Bicicliștii Amatori și se desfășoară sub egida Randonneurs România, fiind parte a suitei de evenimente organizate sub licenţa Audax Club Parisien din Franţa.
Primăria Săvârșin
Casa Regală a României